Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Aktuální zprávy

Den otevřených dveří

 
Gymnázium Strakonice zve všechny zájemce na Den otevřených dveří, který se koná 7. února 2018 od 14:30 do 18:00 hodin v prostorách Gymnázia Strakonice.

Informace o přijímacím řízení i studiu na gymnáziu - v 15, 16 a 17 hodin v učebně S1.

 

Třídní schůzky

  Třídní schůzky se konají v pondělí 27. listopadu 2017 od 16 hodin v kmenových učebnách tříd.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice na soutěži Opava Cantat 2017

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice byl v letošním ročníku celorepublikové soutěže „Opava cantat 2017“ oceněn zvláštní cenou za muzikální projev. Pro vystoupení jsme ve čtyřhlasech připravili irský tradicionál, chytlavou lidovku „Stojí hruška“, duchovní píseň „Afrika Kyrie“, populární skladbu „Viva la vida“ známou v podání Coldplay a nakonec americký protest-song „Aquarius“ z muzikálu Vlasy.

PÁR VĚT O ADAPŤÁKU 1.B

Dne 9. 10. okolo deváté hodiny jsme ve Střelských Hošticích zahájili adaptační kurz 1.B. Hned poté, co jsme si odnesli věci na pokoje, jsme o sobě začali zjišťovat informace pomocí her. Venku jsme hráli hry jako je knedlík, drakové, fotbal se svázanýma nohama a také jsme tvořili monstra. Odpoledne jsme si připravili psychodrama na téma šikana, hráli jsme další hry a po večeři jsme hráli asi nejzajímavější a nejdelší hru, jakou jsme mohli, židložrouta. Židložrout je velice zajímavá hra, nemůžete mluvit, dělat rámus a jen pomocí židlí na jedné straně místnosti se musíte dostat na stranu druhou. Myslím, že židložrouta jsme si velmi užili.

Bobřík informatiky ve školním roce 2017/2018

Ve dnech 13. až 15. listopadu 2017 měli žáci Gymnázia Strakonice možnost zapojit se do soutěže Bobřík informatiky.

Gratulujeme všem úspěšným řešitelům.

 

Blackout 2017 – dotazník

Kancelář hejtmanky, oddělení krizového řízení Krajského úřadu Jihočeského kraje (dále jen krizové řízení), žádá prostřednictvím odboru školství, mládeže a tělovýchovy o spolupráci při rozšíření dotazníku, zveřejněného na níže uvedeném webovém odkazu:

dotazník

Akce „Martínek“

Dovolte mi pár závěrečných slov…

Od té chvíle, kdy si na mě v pátek odpoledne tři kamarádky z kvinty Kateřina Božková, Diana Žahourová a Anežka Slavíčková ochotně vystály frontu s dotazem ohledně pomoci malému Martínkovi, se odehrálo v jejich životech i v mém spousta nádherných nezapomenutelných okamžiků, pocitů radosti, překvapení, naplnění, i velké trémy. To proto, že si stoupaly před kamery Jihočeské televize a televize Prima, vysílaly živý vstup na FB s panem Škotkem nebo poskytovaly rozhovor panu Malinovi pro Radiožurnál. Bohužel musím k předchozímu výčtu emocí ještě přiřadit rozhořčení, lítost i pocit vnitřní nespravedlnosti.

Provoz školy

Přihlášení