Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Nejnovější články

Exkurze do Prahy - Karel IV., Zamilovaný Shakespeare

Ve čtvrtek 25. dubna naše třída 3.B společně s třídou 2.C absolovovala celodenní exkurzi do Prahy, kterou zorganizovala p. uč. Pazderníková společně s p. uč. Kochovou a měla téma Praha Karla IV.

Exkurze započala v 8 hodin ráno před budovou našeho gymnázia, kam pro nás přijel objednaný autobus. Poté, co nás autobus vysadil v Praze na Janáčkově nábřeží, jsme se volným krokem přesunuli do parku Kampa, kde jsme se prošli kolem Sovových mlýnů a Werichovy vily. Zde mimo samotného Jana Wericha žil současně i přední český básník Vladimír Holan nebo známý filolog Josef Dobrovský.

Přednáška o Indii

Mgr. Veronika Šimečková ráda cestuje a říká: "Geografické přednášky na našem gymnáziu pořádáme již 10let. Mohu-li tedy alespoň jednou z nich přispět na dobrou věc, ráda to udělám. V této přednášce o Indii společně navštívíme jak Indoganžskou nížinu, tak pouštní, ale i horské oblasti Indie." Tak v sobotu ve 14.30 hod.:-)

 

Osm a půl opice už tuto sobotu

"Rádi se účastníme akcí tohoto zaměření a jsme rádi, že tak můžeme přispět dobré věci. Spojit činnost, která nás baví, s užitečným." Přijďte se i vy podívat na vystoupení souboru Osm a půl opice už tuto sobotu.

PROGRAM akce POMÁHAT JE LIDSKÉ

13.30 Otevření areálu
14:00 Oficiální zahájení
14:20 Mažoretky Otavanky
14:30 Eliška Kotlínová
14:30 Beseda o Indii s Mgr. Veronikou Šimečkovou (školní klub, 1-1,5 hod)
14:50 Osm a půl opice
15:05 Ebony
15:45 Breakdance Somebody Else
16:00 Terka Pazderníková (Aisling)
17:00 Závěr organizátorů

Po celou dobu akce budou probíhat ukázky práce policie a hasičů, povídání o bezobalovém nakupování, děti budou mít možnost využít skákací hrad. Workshopy a řemeslné dílničky pro děti i dospělé (malování na pytlíky, tašky, sáčky, výroba váz a dekorací z použitého skla, maňásci ze starých ponožek, výrobky z papíru, škrabošky, zažehlovací korálky…)
*Časy jsou pouze orientační.

Pojem charita nepoužívám moc ráda

Pojem charita nepoužívám moc ráda, neboť se poslední dobou často všelijak skloňuje, až může získat i hanlivý nádech. Sama za sebe bych ho "nahradila" slovem sdílení. Sdílení něčeho, čeho máme dostatek, často až nadbytek, s někým, kdo takové možnosti nemá. A sdílet se dá opravdu mnoho. Materiálně, finančně, duševně. Třeba jen pocitem, že v tom člověk není sám, mnohdy stačí obyčejný úsměv. I to často pomáhá. A pomáhat je přeci lidské." Děkujeme majitelce bezobalového obchodu BEZINKA Lucii Koláříkové za toto vyjádření a v sobotu se na ni a její nápady moc těšíme.

Pomáhat je lidské

"Rádi se účastníme akcí tohoto zaměření a jsme rádi, že tak můžeme přispět dobré věci. Spojit činnost, která nás baví, s užitečným," říká taneční skupina Osm a půl opice, která vystoupí v sobotu se svým programem.
Více na Facebooku.

"Rádi pomůžeme, když můžeme.."

"Rádi pomůžeme, když můžeme..", říká mladá strakonická banda zvaná Ebony, kterou si můžete přijít poslechnout v sobotu na akci Pomáhat je lidské. Má za sebou už přes 40 koncertů. Jako předkapelu na zastávku svého tour si je vybrali Imodium, na stejném pódiu se potkali i s Hentai Corporation, Zeleninou nebo Jaksi taksi. Jejich debutový klip k singlu Tmou měl premiéru na Óčku. Momentálně vydávávají svou první desku, se kterou se chtějí pevně usadit na české punkrockové scéně. Na bicí hraje náš současný čtvrťák David Bašta.

Mozkem proti fake news

Žijeme v takzvané informační době, jinými slovy v době „post-pravdivé“. Denně nás zaplavují informace různého charakteru, různé kvality a mnozí se utápějí v informačním smogu a podléhají stále snadněji účelovým lžím. Fake news jsou žhavým problémem, s nímž se musí vyrovnávat současné generace studentů a jejich vyučujících. Proto jsme ve spolupráci se Šmidingerovou knihovnou Strakonice přivítali na našem gymnáziu workshop vedený lektorem z osvědčeného týmu „Zvol si info“, který provedl několik našich tříd hutnou problematikou zacházení především s internetovými zdroji. Jak rozpoznat tzv. hoaxy, konspirace, deepfakes a další varianty lavinově šířených dezinformací sledujících cíle komerční, konzumní, xenofobní či extremistické?

Pomáhat je lidské

Dalšími vystupujícími na akci Pomáhat je lidské jsou mažoretky Otavanky. Monika Šmejkalová, naše studentka a zároveň jejich vedoucí, nám o charitě prozradila: "Charita pro mě znamená pomoci lidem, kteří to doopravdy potřebují. Každý člověk má někdy problémy a potřebuje druhé, já osobně při pomáhání druhým zapomínám na problémy své. Vidět, jak se lidé díky vám mohou mít lépe a lépe, nejen díky peněžní podpoře, ale někdy především té psychické. Možnost poznat nové lidi se zajímavými příběhy. Vystoupit na takovéto akci je přece jen maličkostí, kterou můžeme přispět. Je krásné vidět úsměvy vystupujících holčiček, jak si to užívají, ale i úsměvy diváků. "

Exkurze za poznáním tajemství čištění vody

V pondělí 15. dubna 2019 jsme se já a moje třída 1.C společně s žáky 1.A pod vedením p. Trávníčkové a p. Slancové zúčastnili exkurze do čističky odpadních vod Strakonice a poté jsme měli tu možnost navštívit i úpravnu vody v Hajské.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz