Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Beseda gymnazistů s europoslancem Pavlem Svobodou

V pondělí 31. října se studenti všech čtyř tříd třetího ročníku našeho gymnázia setkali se zástupcem České republiky v Europarlamentu, kde doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D. vykonává již druhým rokem funkci předsedy právního výboru. Hlavním průvodním tématem úvodního výkladu i následné besedy byla aktuální problematika BREXITu a jeho vlivu na evropský pracovní trh. V didakticky, rétoricky i obsahově velmi poutavém exposé ovšem pan Pavel Svoboda nabídl studentům mnoho dalších témat.

Prodiskutovány tak mohly být postupně příklady konkrétní činnosti celkem 751 europoslanců, kteří zastupují dosud více než 507 milionů obyvatel EU, problematika unijního vnitřního jednotného trhu spočívajícího ve čtyřech svobodách pohybu (zboží, osob, služeb a kapitálu), aktuální vývoj evropské diplomacie či ochrana autorských práv a technických patentů ve vztahu k rostoucímu náporu kupříkladu čínských plagiátů. Jeden ze zajímavých dotazů směřoval k vysvětlení nově zaváděného názvu „Czechia“ jako kratšího ekvivalentu České republiky.

Přestože se v domácím prostředí setkáváme s mnoha emotivně podmíněnými odmítnutími takového pojmenování, z pohledu našich evropských sousedů naši identitu vystihuje nadále a namnoze lépe, včetně jisté sbližující sympatie. To byl jen jeden z mnoha zažitých stereotypů, které host Gymnázia Strakonice pan Pavel Svoboda konstruktivně rozebral a pro vnímání nebývale soustředěných studentů demytizoval a postavil do nového světla.

Gymnazisté se tak setkali namísto mnohdy vyprázdněných politických floskulí s věcným výkladem a argumentací vystavěné na historických, hospodářských, právních i kulturních souvislostech. Rozvíjení heuristického a kritického způsobu myšlení je totiž jedním ze základních cílů moderního vzdělávání.

Miroslav Žitný

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz