Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Finanční hra VIRTULIFE

Dne 15. 2. 2018 navštívil náš seminář finanční gramotnosti externí spolupracovník agentury EKOGRAM pan Bc. Martin Vršek. Společnost EKOGRAM vzdělává lidi v oboru finanční gramotnosti.

Martin Vršek nás provedl hrou VIRTULIFE, která nás měla upozornit na nástrahy v reálném finančním hospodaření.

Rozdělili jsme se do šesti skupin, každá představovala jednu rodinu. Začínali jsme s hospodařením ve věku 30 let, s určitou hotovostí, s dluhem a s několika akciemi. Během hry jsme měli do určitého termínu splnit tři cíle: opatřit si vlastní bydlení, zajistit studium potomkům a zabezpečit se na stáří.

Každé kolo trvalo 3 roky, hra končila dosažením 60. roku života. V průběhu každého kola nás vždy potkala jedna nenadálá příjemná nebo nepříjemná událost, jako například dopravní nehoda s úmrtím, léčení závislosti na drogách, zloděj v domácnosti, vysoký doplatek za elektřinu. Některá rodina ale naproti tomu vyhrála ve Sportce, měla výnosy z prodeje štěňat apod.

Měli jsme možnost obchodovat se svým finančním majetkem. Nakupovali a prodávali jsme akcie a dluhopisy, investovali do podílových fondů. Vše jsme zvládli, a proto si myslím, že hra byla pro nás velice přínosná a mnoho jsme se při ní naučili (např. pojistit si dluh na celou jeho hodnotu či neprodávat akcie v nepříznivý okamžik).

Lucie Roubalová, oktáva

Provoz školy

Přihlášení