Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Postup delegace Gymnázia Strakonice na Mezinárodní zasedání Evropského parlamentu mládeže

EYP: postup tříčlenné delegace Gymnázia Strakonice z NVK Karlovy Vary na Mezinárodní zasedání Evropského parlamentu mládeže

Akce studentské neziskové organizace Evropský parlament mládeže (European Youth Parliament, EYP, www.eyp.cz), které se konají výhradně v anglickém jazyce a kde studenti ve skupinách (komisích) řeší současné české, evropské i světové problémy, probíhají v České republice již od roku 1998. Naši studenti se jich téměř každoročně zúčastňují od roku 2008. V roce 2014 se konala Národní výběrová konference přímo ve Strakonicích, mj. i v prostorech našeho gymnázia. Za tu dobu se výrazně rozšířil počet škol, jež se akcí účastní, a jednodenní předkola, na kterých se rozhodovalo o postupu do národního kola, byla nahrazena dvěma třídenními regionálními výběrovými konferencemi.

XX. národní výběrová konference (NVK) probíhala od 22. do 25. března 2018 v Karlových Varech. Čtyřčlenný tým gymnázia Strakonice na ni postoupil z podzimní regionální konference v Kutné Hoře v plném počtu. Ve Varech nás tedy od čtvrtka do neděle reprezentovali Linda Bollenová (kvinta), Matěj Klíma (2.B), Anežka Mlíčková (2.B) a Adam Palivec (sexta). Protože se konference odehrávala ve slavném lázeňském městě, zastřešujícím tématem bylo zdravotnictví. A tak studenti z celé ČR (včetně zahraničních hostů z Německa) tentokrát řešili například odliv doktorů z některých zemí EU za lepšími platy a podmínkami (Adam Palivec), jak účinně pomáhat v boji se zdravotními hrozbami v rozvojových zemích (Linda Bollenová), skutečnost, že duševní choroby u dospívajících jsou stále do určité míry tabu a stigma (Anežka Mlíčková), či jak by měla vypadat sexuální výchova ve školách (Matěj Klíma).

S tématem souvisela i zajímavá panelová debata, na které o současné situaci v českém zdravotnictví hovořili mladá lékařka z fakultní nemocnice Motol, studentka medicíny v 5. ročníku, pracovník výzkumného ústavu zkoumající kmenové buňky a nemocniční klaun.

Tradiční ´EYP party´ tentokrát probíhala ve stylu dvacátých let pod názvem „Roaring twenties“. Pokud vás zajímá, jak se naši studenti popasovali s elegancí dvacátých let, nakoukněte do fotogalerie.

A to nejlepší na konec: výsledky. Letošní národní konference byla pro Gymnázium Strakonice velmi úspěšná: s výjimkou Lindy, nejmladší členky EYP Teamu, která má svou „EYP career“ jistě ještě před sebou, postoupili tři naši studenti coby delegace na nejprestižnější (a také nejdelší) zasedání EPM: na mezinárodní zasedání buď v nizozemském Rotterdamu, litevském Vilniusu či arménském Jerevanu.

Anežce, Adamovi a Matějovi gratulujeme k vynikajícímu výkonu a věříme, že budou naše gymnázium skvěle reprezentovat!

Doufáme, že i příští rok se najdou odvážní studenti, kteří se zajímají o svět kolem sebe, nebojí se hovořit anglicky a jsou připraveni rozvíjet své „soft skills“, tedy komunikační a vyjednávací dovednosti. Za podporu děkujeme vedení školy a Nadačnímu fondu Gymnázia Strakonice.

Mgr. Markéta Jansová,
vyučující anglického jazyka

Více informací naleznete zde:

https://www.facebook.com/karlovyvary2018/

www.eyp.cz

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz