Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

První účast na Republikovém finále pro nás byla obrovskou zkušeností

Badmintonová Akademie Lukáše Kroce a Podkrušnohorské Gymnázium Most, p.o. uspořádaly republikové finále Asociace školních sportovních klubů v badmintonu středoškolských týmů. Do tréninkového centra, do sportovní haly TJ Lokomotiva Most se sjelo sedm škol z celé republiky. Družstva byla rozlosována na zahajovací schůzce vedoucích družstev do dvou skupin. První dva týmy z každé skupiny potom postoupily do závěrečného play-off a družstva, která se do dalších bojů nekvalifikovala, hrála o konečné 5. - 7. místo.

Vítězem skupiny A se s přehledem stalo Podkrušnohorské Gymnázium Most, které se utkalo v semifinálovém souboji s druhým týmem skupiny B Obchodní akademií Praha, Heroldovy sady. Vítězem skupiny B se stala Střední průmyslová škola stavební Plzeň, ta se utkala s druhým ve skupině B, tedy Střední odbornou školou Praha, Drtinova. První duel ovládlo Podkrušnohorské Gymnázium Most poměrem 4:1, druhé semifinále potom poměrem 3:2 Střední průmyslová škola stavební Plzeň. V utkání o 3. místo zvítězila Obchodní akademie Praha, Heroldovy sady 4:1 nad Střední odbornou školou Praha, Drtinova. Ve finále domácí Podkrušnohorské Gymnázium Most zvítězilo poměrem 4:1 nad Střední průmyslovou školou stavební, Plzeň. Vítězné družstvo startovalo ve složení Veronika Dobiášová, Vendula Štroblová, Veronika Brožkovcová, Anna Natálie Kohoutová, Tomáš Abraham a Adam Twardzik.

Soutěž proběhla v přátelské atmosféře, a to i přestože na kurtech byly k vidění bojovné výkony studentů středních škol. Asociace školních sportovní klubů přispěla k organizaci soutěže cenami, Český badmintonový svaz věnoval jeden badmintonový set pro vítězné družstvo, ostatní a zároveň největší náklady bohužel obě zastřešující organizace nechaly na pořadatelích. Celá akce tak byla v ekonomické režii Badmintonové Akademie Lukáše Kroce.

Poděkování patří celému organizačnímu týmu, vrchní rozhodčí Martině Krocové a za pomoc s řízením soutěže také Michaele Stehlíkové z 1.S Podkrušnohorského Gymnázia Most. 

konečné výsledky:

  1. Podkrušnohorské Gymnázium Most
  2. Střední průmyslová škola Plzeň
  3. Obchodní akademie Heroldovy sady Praha
  4. Střední odborná škola Drtinova Praha
  5. Gymnázium Olomouc Hejčín
  6. Gymnázium Olgy Havlové Ostrava
  7. Gymnázium Strakonice

Naše gymnázium na této akci reprezentovali Štěpán Kalbáč, Vít Zákostelecký, Adam Hoštička, Kristýna Půbalová, Tereza Dubová a Markéta Jánská. Všichni zaslouží za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy velkou pochvalu.

Milan Janda

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz