Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Výměnný pobyt studentů našeho gymnázia a JAS – Gymnasium Nabburg

Nabburský týden

Dne 11. března jsme se sešli u autobusu pana Karla. Paní učitelky Šampalíková a Hlouchová na nás už čekaly. Tím naše dobrodružství začalo. Z výměnného pobytu v německém Nabburgu jsme měli smíšené pocity. Domluvíme se? Budeme jim rozumět? Sice chodíme do druhého ročníku, ale stejně tam nějaká jazyková bariéra zůstala. V autobuse panovala poklidná nálada. Za tři hodiny jsme už přijížděli před nabburské gymnázium.

Sotva jsme si vyndali zavazadla, objevili se naši němečtí kamarádi. První setkání bylo lehce nejisté, ale velice milé. Následně jsme se rozjeli do rodin a byli jsme vroucně uvítáni.

V následujících dnech jsme poznávali krásy německého Bavorska. V pondělí jsme prozkoumávali malebné městečko Nabburg a navštívili jsme i pana starostu, úterý patřilo Norimberku, ve středu jsme jeli do koncentračního tábora Flossenbürg a do geocentra s největším hlubinným vrtem na světě. Čtvrtek byl vymezen pro Řezno, kde byla komentovaná prohlídka od německého pana učitele. Večery byly poněkud divočejší, ale tak o tom ten „Freundschaft“ také je.

Když nastal pátek, nikomu se nechtělo loučit. Před odjezdem jsme fandili při turnajích – samozřejmě českým týmům. Po odehrání fotbalového a volejbalového utkání jsme dostali opravdu velké občerstvení. A přišel čas odjezdu. S těžkým srdcem a krásnými vzpomínkami jsme opouštěli město Nabburg i své německé přátele. Ještě, že přijedou do Čech.

Český týden

Bylo 9. dubna a my, skupina českých studentů, jsme čekali na své německé přátele. Přivítali jsme se jako staří známí. Většina z nich objevovala krásu Čech poprvé v životě.

V průběhu týdne jsme jim ukázali svou školu, zavezli je do Klatovských katakomb a do barokní lékárny. Nechali jsme je obdivovat krásy naší Prahy a udělali jsme si exkurzi i do Krumlova a do vodní elektrárny na Lipně. Pestrost výletů byla velká. Večer jsme vždy oslavovali další vydařený den – samozřejmě sklenicí mléka!

Již od pondělka jsme se připravovali na přátelský šachový turnaj. Malovali jsme si trička a vyráběli figurky. V pátek přišla hodina H a šlo se hrát. Nejdříve rozpačité pokukování po tom, kdo má vlastně hrát, vystřídala vcelku kvalitní a suverénní hra.

Pak jsme se naobědvali ve školní jídelně a bylo to tady… Museli jsme se rozloučit. Nikdo si neuvědomoval, jak je možné, že to tak rychle uteklo. Poslední zamávání německým kolegům a je to. Opravdu doufáme, že se zase někdy setkáme. Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek. A jak řekl Adam – Budou nám chybět.

Lucie Fríbertová, 6.O

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 – 2020, Dispoziční fond Cíl EÚS/DF/SU/04/10

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz