Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Krajské kolo vědomostní soutěže Eurorebus

Dne 3. května 2018 proběhlo krajské kolo 23. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus. Klání se tradičně odehrálo v prostorách Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Naši studenti bojovali o postup do celostátního finále. A opět úspěšně.

V kategorii ZŠ 02 bude hájit naše barvy družstvo kvarty ve složení Daniela Lukešová, Maruška Klímová a Marián Mařík. Daniela bude navíc soutěžit v kategorii ZŠ 02 jednotlivci.

V kategorii SŠ reprezentuje naše gymnázium tým 3.C (Sára Zelinková, Honza Kočí, Matouš Faměra) a tým 2.B (Nikola Drnková, Jonáš Maleček, Daniel Brůžek). V kategorii SŠ jednotlivci postoupili do finále Danielové ze 2. B, Brůžek a Plochý.

Všem studentům, kteří se do vědomostní hry Eurorebus ve školním roce 2017/2018 zapojili, děkujeme. Účastníkům celostátního finále, které proběhne 5. června 2018 v Top Hotelu Praha, držíme palce.

Za PK zeměpisu Miluše Jirsová.

Provoz školy

Přihlášení