Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Basketbalistky Gymnázia Strakonice mají bronzové medaile z RF AŠSK

Družstvo basketbalistekDružstvo basketbalistek Gymnázia Strakonice skvěle reprezentovalo naši školu na velice kvalitně obsazeném turnaji Republikového finále AŠSK v J. Hradci kde ve dnech 3.-4.12.2018 dokázalo vybojovat vynikající třetí místo. Turnaj jsme zahájili prohrou s pozdějším vítězem turnaje Sportovním Gymnáziem L. Daňka z Brna v poměru 28:51 (13:25).

Druhý zápas proti Sportovnímu Gymnáziu Pardubice byl nesmírně dramatický, obě družstva chtěla postoupit do semifinále, a tak rozhodovala až úplná koncovka, ve které jsme dokázali otočit skore v náš prospěch a slavili jsme výhru 42:39 (15:27). V semifinále jsme narazili na Gymnázium Benešov.

Všechny hráčky podaly výkon na hranici svých možností, ale na velmi kvalitního soupeře to nestačilo. Prohra 25:42 (15:22) nás poslala do zápasu o třetí místo. V něm jsme navázali na výkon z utkání s Pardubicemi a především díky skvělé první čtvrtině (15:2) jsme dokázali SOŠ pro administrativu EU Praha porazit 41:31 (25:16) a bronzové medaile jsme si vzít nenechali.

Naše družstvo odehrálo turnaj ve složení Kateřina Votavová (35 bodů), Michaela Jánská (27 bodů), Sára Vadlejchová (23 bodů), Lucie Čadková (23 bodů), Tereza Soukupová (13 bodů), Nikola Drnková (13 bodů), Marie Klímová (2 body), Agáta Lukačevičová a Klára Sekáčová.

Konečné pořadí:

  1. Sportovní gymnázium L. Daňka Brno
  2. Gymnázium Benešov
  3. Gymnázium Strakonice
  4. SOŠ pro administrativu EU Praha
  5. Sportovní gymnázium Pardubice
  6. SOŠ Dr. V. Šmejkala Ústí nad Labem

Milan Janda

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz