Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice na mezinárodním hudebním festivalu Istra Music Festival 2019

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice se v počtu ve dnech 4.-7. dubna 2019 zúčastnil 9. ročníku mezinárodního festivalu pro sbory a orchestry Istra Music Festival 2019, který se každoročně koná v chorvatském Poreči. Náš sbor se festivalu účastnil již potřetí. Na festival vycestovalo 54 zpěváků a dva učitelé: sbormistryně Marcela Miková a pedagog a houslista Miroslav Žitný.

Protože členové sboru jsou nejen zpěváci, ale také studenti se zájmem o všechny oblasti lidského vědění, po cestě jsme zajeli do italské Verony, která má své kouzlo nejen pro milovníky historie. Zde jsme viděli Juliin balkon, několik významných kostelů, ale především jsme navštívili antickou arénu na hlavním náměstí.

Festivalu v Poreči se letos účastnilo rekordních 13 souborů ze 12 zemí celé Evropy. Česká republika opět ukázala, že je sborovému zpěvu zaslíbená, protože jsme byli jediná země zastoupená dvěma sbory (Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice a taktéž gymnaziální Alejsbor z Prahy). Festivalové dění se skládalo ze tří večerních koncertů v krásném konferenčním sále hotelu Pical a z openair koncertu všech účastníků na náměstí v Poreči. Náš sbor byl zařazen na úplný závěr posledního večerního koncertu, protože byl organizátory vyhodnocen jako nejvyspělejší ze zúčastněných sborů. Toto zařazení nás motivovalo k sestavení opravdu promyšleného a pestrého programu.

V tomto roce jsme na program zařadili větší množství české hudby. Především chorál Svatý Václave se setkal s velkým ohlasem, protože se vymykal všemu, co na festivalu dosud zaznělo.

Program jsme ale také odlehčili dvěma lidovými písněmi s hudebním doprovodem a jednoduchými choreografiemi a vystoupení jsme zakončili spirituálem, kde se spontaneita členů sboru projevila naplno. Svým vystoupením sbor potvrdil, že v současnosti patří mezi nejlepší středoškolské pěvecké sbory v České republice. Ocenit také musíme kázeň a plné nasazení všech studentů. Týmová spolupráce, slušné chování při všech akcích a maximální soustředění při pěveckém výkonu je odlišují od mnoha vrstevníků.

Volný den před festivalovým koncertem jsme vyplnili výletem do krásného městečka Rovinj a na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat prohlídku slovinského města Piran, především proto, že se jedná o rodiště slavného houslisty Guiseppe Tartiniho.

Domů jsme si přivezli vzpomínky na šumění moře, zvuk potlesku a také radost z poznání, že sborový zpěv nás spojuje s lidmi všeho věku ze všech koutů Země.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz