Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Tři dny na UK v Praze

Pouhé tři dny strávené v prostředí vysokoškolských studentů stačily na to, aby se naše motivace, pokračovat ve studiu na VŠ, několikanásobně zvýšila. Vzhledem k tomu, že to byl první ročník projektu v ČR vůbec, tak vše, až na zanedbatelné chybky, proběhlo naprosto skvěle! Nutno podotknout, že organizátoři byli samotní studenti VŠ, které obdivujeme za to, že do něčeho takového šli, protože během toho projektu museli zvládat i své přednášky a školní povinnosti. Ke konci projektu nám řekli, že ten nápad o MiniErasmu v ČR (původně to probíhalo jen na Slovensku) vznikl tak měsíc před samotným zahájením, takže to bylo hodně narychlo a jsme moc rády, že to i přes nějaké problémy nevzdali a úspěšně nás projektem provedli.

Díky projektu jsme měly možnost vyzkoušet si život vysokoškolského studenta osobně. A to ve všech ohledech. Každý den pro nás byl připravený bohatý program. Denně jsme měly na výběr z několika přednášek, workshopů i volnočasových aktivit. Přednášky nám z hlediska obsahu nedaly téměř nic, vzhledem k tomu, že studenti se daným tématem zaobírali třeba už rok. To si tak sedíte na přednášce o Českých politických stranách, profesor má monotónní výklad a najednou celá třída vybuchne smíchy... V ten moment bylo přesně vidět, kdo na tu přednášku nepatří. Jen jsme tam seděli, přihlouple se usmívali a vzájemně se ptali "To byl vtip?"

Ale jinak je skvělá zkušenost zažít si několik těch přednášek na vlastní kůži a poznat jen ten princip, jak to vůbec funguje a probíhá. Zajímavější částí dne vždy byly prezentace samotných studentů fakulty. Přínosné byly nejen jejich osobní zážitky, poznatky a rady, ale také celkově přístup, díky tomu, že nám byli věkově bližší, než profesoři na přednáškách. Dozvěděly jsme se mnoho zajímavého, jako například, že konkrétně UK klade důraz na angličtinu, takže výuka v druhém ročníku probíhá z poloviny v angličtině a ve třetím ročníku už je to celé prakticky jen v angličtině (povinná četba, úkoly, přednášky...), dále třeba obrovský výběr a skvělá podpora výjezdů do zahraničí v rámci Erasmu.

Studenti mají možnost vyjet do několika desítek zemí a příjemnou věcí je stipendium, které student na studium v zahraničí dostane. Hlavní věc, kterou nám několik studentů zmiňovalo, v rámci prezentací studentských spolků, bylo obrovské množství aktivit spojené s danou fakultou, přednostně to byly různé party, seznamovací kurzy (které UK povětšinou pořádá v jižních Čechách), apod.

Tento projekt byl pro nás určitě přínosným a pokud jen trochu váháte, určitě to příště zkuste!

Kateřina Papežová, 3.A

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz