Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Pomáhat je lidské

V sobotu 18.5 2019 od 13:30 se v areálu našeho gymnázia uskuteční charitativní akce s názvem Pomáhat je lidské aneb Den proti rakovině. Vstup na akci je dobrovolný a výtěžek poputuje k lidem, kteří si nemohou dovolit platit nákladnou léčbu tohoto onemocnění.

Celý tento nápad vznikl na popud sbírky Proton pro Lenku, kterou inicioval nadační fond Srdce pro Strakonice. Paní Lence život změnilo těžké onemocnění rakoviny prsu a její poslední nadějí na uzdravení je léčba v protonovém centru, která ale stojí 1 000 000 korun. To je částka naprosto přesahující všechny možnosti obyčejných smrtelníků.

Díky velké solidaritě lidí peníze na kontě přibývaly sice nesmírnou rychlostí, ale již v této době na našem gymnáziu vznikl realizační tým s myšlenkou také nějak pomoci. Poté, co se k nám dostala neuvěřitelná zpráva, že peníze už byly během krátkých šesti dnů vybrány, jsme se dohodli na tom, že i přesto budeme v započaté myšlence pokračovat.

Paní Lenku z našeho nápadu ale nevynecháme. Vybrané peníze poputují do neziskové organizace Srdce pro Strakonice, a právě paní Lenka rozhodne, komu pomůžou.

Na akci vystoupí punk rocková skupina Ebony, jejímž členem je náš student David Bašta, zazpívají Eliška Kotlínová, kterou jistě znáte ze soutěže Česko Slovensko má talent. Další zpěvačkou bude jedna z našich studentek Tereza Pazderníková. Program zpestří vystoupení tanečních skupin Osm a půl opice, Otavanky nebo Breakdance DDM-Somebody else.

Pokud patříte mezi ty, co si rádi vyslechnou zajímavou přednášku, máme zde i něco pro vás. Ve školním klubu bude svou cestu do Indie a vášeň pro cestování prezentovat paní učitelka Mgr.Veronika Šimečková. Majitelka bezobalového obchodu Bezinka, paní Lucie Koláříková, pro vás připravila přednášku o bezobalovém nakupování a zajímavé workshopy. Celý den budete mít možnost navštívit stanoviště policie a hasičů.

Pro naše malé návštěvníky jsme si připravili výtvarné a řemeslné dílničky či skákací hrad, který nám zapůjčil spolek Děti Řepice. Nezapomněli jsme ani na občerstvení a nápoje, vše bude zajištěno.

Těšíme se na vás, realizační tým (Mgr. Kateřina Vokrojová, Anežka Slavíčková, Nikola Maroušková, Kateřina Božková, Šárka Králová, Diana Žahourová, Antonín Řehoř)

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz