Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Exkurze do Prahy - Karel IV., Zamilovaný Shakespeare

Ve čtvrtek 25. dubna naše třída 3.B společně s třídou 2.C absolovovala celodenní exkurzi do Prahy, kterou zorganizovala p. uč. Pazderníková společně s p. uč. Kochovou a měla téma Praha Karla IV.

Autobus nás vysadil v Praze na Janáčkově nábřeží, odkud jsme se volným krokem přesunuli do parku Kampa, kde jsme se prošli kolem Sovových mlýnů a Werichovy vily. Zde mimo samotného Jana Wericha žil současně i přední český básník Vladimír Holan nebo známý filolog Josef Dobrovský.

Během přesunu od Werichovy vily k Muzeu Karlova mostu jsme cestou po Karlově mostě pozorovali panoramata Prahy a paní učitelky pro nás měly připravený zajímavý výklad o různých místech Prahy, která jsme poznávali. V muzeu jsme se pak rozdělili podle tříd do dvou skupin a každou z nich průvodkyně provedla velmi zajímavou expozicí. Mohli jsme zhlédnout modely Karlova a Juditina mostu, bylo nám vysvětleno, jak stavba Karlova mostu probíhala, jaká řemesla se používala, byly nám představeny i sochy ze Staroměstské mostecké věže.

Naše další kroky vedly pražskými romantickými uličkami přímo na staroměstské náměstí, kde jsme mohli vidět Pražský orloj, Týnský chám nebo palác Kinských. Z náměstí jsme zamířili do domu U Zlatého prstenu, kde jsme měli objednanou prohlídku expozice se jménem Praha Karla IV.- středověké město. V tomto muzeu jsme si prohlédli nespočet interaktivních projekcí, filmů či velmi propracovaných a povedených modelů například Vyšehradu či Hradu. Tato expozice nám velmi podrobně přiblížila přeměnu pražského města v době Karla IV.

Vítaný byl i čas, který jsme mohli strávit individuálním uspokojováním našich potřeb v samotném centru Prahy, a tak mnozí z nás navštívili různá restaurační zařízení nebo obchody. V pozdních odpoledních hodinách nás čekal přesun z centra do Divadla Pod Palmovkou, kde jsme zhlédli moc pěknou divadelní inscenaci Zamilovaný Shakespeare. Ta byla ztvárněna podle stejnojmenného filmu z roku 1998, který získal 7 Oscarů.

V půl jedenácté večer jsme se opět naskládali do autobusu a vyrazili naplněni příjemnými zážitky směrem k domovu. Celý den bylo velmi krásné počasí a krásně připravený program jsme si tak mohli užít naplno.

Samuel Nováček, 3.B

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz