Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Chmelová brigáda na Žatecku

10. května 2019 se skupina 40 odvážných studentů Gymstru vypravila na chmelovou brigádu na Žatecko. Ranní opar se pomalu rozplýval a my plni nadšení putovali autobusem do malé vísky Ročov nedaleko Loun. Po příjezdu se naše ideály o pohodovém týdnu roztříštily jak tabulka okenního skla dopadnuvší na zem.

Při pohledu na hotel Chmelík na nás dýchla atmosféra, již zažívali naši rodiče, kteří se podobné brigády také účastnili. Vybavení ubikace tvořil skutečný a nefalšovaný originál z 50. let 20. století. Po většinu času budily ocelové postele dojem nezničitelných monster, ale zdání zklamalo. První den naši nedočkavost po pracovních výkonech zchladilo počasí. I přesto jsme se nakonec po chmelnici chvíli porozhlédli. Nejprve přišla na řadu úvodní instruktáž o pravotočivosti chmele a systému rozdělování šlahounů babek (malých rostlinek chmele) na různý počet drátků. Tady jsme mohli uplatnit své znalosti z oblasti matematiky.

Poté jsme se začali pomalu rozjíždět a naše pracovní tempo se den ode dne zlepšovalo. To se ovšem nedá říci o počasí, jehož stav nabral spíše opačný směr. Nás to ovšem neodradilo. Počasí jsme si večer kompenzovali vzájemnou socializací jak na ubikaci, tak v jiných prostorách vísky. Někteří z nás zde nalezli nové kamarády z různých koutů naší vlasti.

Nezapomenutelná byla také strava skládající se z pěti chodů. Snídaně obsahovala rohlík s džemem, medem či paštikou, poté následovala okolo půl desáté polévka, jejíž neodmyslitelnou součást tvořily opět dva rohlíky stejně jako při poledním obědě. Výjimku v tomto ohledu většinou nečinila ani odpolední svačina a večeře. Celkem tak průměrně výkonný pracovník spořádal 10 rohlíků denně.

I přes nepřízeň vyšší moci a možná i něčeho jiného pro nás ve výsledku nebyla práce, a proto byl náš odjezd uspíšen o dva dny. Jako celku se nám podařilo vydělat si solidní množství peněz a dokázali jsme si, že i kdyby to vzdělávání úplně nevyšlo, tak manuální práce možná některé z nás udrží při životě.

Po návratu jsme za pomocí bílé střely značky Karosa s taškami a oblečením od bláta a hlavami plných dojmů vítali domov. A těšili se na páteční vyučování, ke kterému jsme přišli jak slepí k houslím.

Žáci 2.A

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz