Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Ohlédnutí za Reprezentačním plesem Gymnázia Strakonice

Psaly se listopadové dny a my se začali zabývat myšlenkou, jak uchopíme téma letošního Reprezentačního plesu. Vzhledem k tomu, že jsme velcí fanoušci Stardance a letošní ročník oslovil z mnoha důvodů i do té doby neoslovené, volba byla jasná.

Od začátku byl samozřejmostí charitativní princip plesu, tedy spolupráce s Dětským centrem ve Strakonicích pod vedením Mgr. Martina Karase.

Musím upřímně říci, že nám bylo velkou ctí moci pomoci a zároveň se u toho pobavit, potažmo vzbudit v nás i v ostatních milé a snad i nezapomenutelné zážitky.

Nemohli bychom o šeku pro Dětské centrum uvažovat, kdyby nám nevyšel vstříc spolupořadatel – Městské kulturní středisko Strakonice. Rádi bychom ještě jednou poděkovali za velmi vstřícné podmínky k uspořádání plesu. Všem hostům večera včetně Jana Ondera a Lucie Hunčárové, tanečníkům z řad studentstva, skvělým moderátorům Iloně Mrázové a Vítu Malotovi, fotografům, kameramanům, malířům, redaktorům speciálního čísla studentského časopisu Grafoman bylo poděkováno mockrát, ovšem já cítím jako prioritu poděkovat hlavně odvážným protagonistům z řad mých kolegů.

Co se tanečníků týče, zpočátku byly naše kroky poněkud nejisté, ale zkoušky pod vedením naší kamarádky a kolegyně Mgr. Moniky Bendlové byly ve znamení odzbrojujícího úsměvu, vtipu, špetky napomínání (prý jsme byli horší než děti – těžko uvěřit) a krásného pocitu i z malých pokroků. Postupně jsme se stávali odvážnějšími a přesvědčenějšími, že nás tréma nepokoří. Pokořila, ale doufám, že to nebylo zaznamenáno.

Neméně heroický počin se odehrál o půlnoci na pódiu, kde se pět statečných postavilo k mikrofonům a naživo zpěvem doprovodili ochotníky z řad maturující 4.A spolu - podle mého názoru největší hvězdou večera – s RNDr. Vojtěchem Žílou. Profesionální výstup zpěváků mnoha divákům unikl paradoxně díky jejich pěvecké suverenitě a dokonalé interpretaci, zvláště pak sólistů Mgr. Margarety Brabcové a Mgr. Miroslava Žitného.

Ples by nebyl býval uveden vkusným promo materiálem bez značné výpomoci Mgr. Františka Hajdekra – mj. zpěváka i tanečníka v jedné osobě. Stejně tak administrativní zázemí pod taktovkou Mgr. Libuše Přibylové hrálo první housle, které byly svou důležitostí v orchestru zvaném „Reprezentační ples Gymnázia“ nenahraditelné.

V tuto chvíli doznívají naše emoce, blednou ruměnce ve tvářích z velmi milých pochvalných reakcí, ale co nikdy nezmizí, jsou zážitky, kterých jsme všichni zúčastnění plni včetně hřejivého pocitu, že bylo pomoženo potřebným. Snad mohu tak mluvit i o vás…

Zuzana Kostková

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz