Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Povinné předměty

Exkurze do Prahy - Karel IV., Zamilovaný Shakespeare

Ve čtvrtek 25. dubna naše třída 3.B společně s třídou 2.C absolovovala celodenní exkurzi do Prahy, kterou zorganizovala p. uč. Pazderníková společně s p. uč. Kochovou a měla téma Praha Karla IV.

Exkurze započala v 8 hodin ráno před budovou našeho gymnázia, kam pro nás přijel objednaný autobus. Poté, co nás autobus vysadil v Praze na Janáčkově nábřeží, jsme se volným krokem přesunuli do parku Kampa, kde jsme se prošli kolem Sovových mlýnů a Werichovy vily. Zde mimo samotného Jana Wericha žil současně i přední český básník Vladimír Holan nebo známý filolog Josef Dobrovský.

Exkurze za poznáním tajemství čištění vody

V pondělí 15. dubna 2019 jsme se já a moje třída 1.C společně s žáky 1.A pod vedením p. Trávníčkové a p. Slancové zúčastnili exkurze do čističky odpadních vod Strakonice a poté jsme měli tu možnost navštívit i úpravnu vody v Hajské.

Pomáhat je lidské

V sobotu 18.5 2019 od 13:30 se v areálu našeho gymnázia uskuteční charitativní akce s názvem Pomáhat je lidské aneb Den proti rakovině. Vstup na akci je dobrovolný a výtěžek poputuje k lidem, kteří si nemohou dovolit platit nákladnou léčbu tohoto onemocnění.

Celý tento nápad vznikl na popud sbírky Proton pro Lenku, kterou inicioval nadační fond Srdce pro Strakonice. Paní Lence život změnilo těžké onemocnění rakoviny prsu a její poslední nadějí na uzdravení je léčba v protonovém centru, která ale stojí 1 000 000 korun. To je částka naprosto přesahující všechny možnosti obyčejných smrtelníků.

Poháru AŠSK – Badminton

RF Poháru AŠSK – Badminton kat. V Most - 17.4.2019

Podobně jako před rokem jsme vyrazili do Mostu na RF Poháru AŠSK v badmintonu pořádaného Badmintonovou akademií L. Kroce. Tentokrát jsme startovali jako druhý postupující z Krajského finále této soutěže, které vyhrálo družstvo SRŠ Vodňany.

Protože jsme věděli, že konkurence bude v Mostě velice kvalitní, jeli jsme na tento turnaj především sbírat zkušenosti a chtěli jsme také oplatit porážku našemu přemožiteli z KF.

Výborné výsledky našich studentů v ekologické soutěži Den Země

Dne 25.4. se v DDM Strakonice konala ekologická soutěž Den Země. Naši studenti zabodovali a obsadili první místo v obou kategoriích. V mladší kategorii zvítězili Jan Vojta a Petr Mach (2.O), ve starší kategorii pak Alice Hanáková a Ivana Šimíková (3.O). Karolína Krejčová a Kristýna Krejčová (4.O) obsadili krásné 4. místo. Všem gratulujeme.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz