Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Biologie

Výborné výsledky našich studentů v ekologické soutěži Den Země

Dne 25.4. se v DDM Strakonice konala ekologická soutěž Den Země. Naši studenti zabodovali a obsadili první místo v obou kategoriích. V mladší kategorii zvítězili Jan Vojta a Petr Mach (2.O), ve starší kategorii pak Alice Hanáková a Ivana Šimíková (3.O). Karolína Krejčová a Kristýna Krejčová (4.O) obsadili krásné 4. místo. Všem gratulujeme.

Exkurze do ČOV Strakonice

Dne 11. 4. se třídy kvinta a 1.B zúčastnily exkurze do Čističky odpadních vod Strakonice a Úpravny vody Hajská.

Ráno jsme se sešli u Lidlu a společně jsme pokračovali směrem k čistírně. Tam nás přivítali Ing. Luděk Míka a technický pracovník čistírny. Pan Míka nás nejprve informoval o historii čištění vody a poté jsme se podle tříd rozdělili na dvě skupiny a prošli celý areál.

Cestou nám byl vysvětlován i prakticky ukazován postup čištění vody od odstraňování hrubých nečistot přes usazování kalu, který se poté využívá k výrobě bioplynu, až po přidávání mikroorganismů a výsledné vypouštění vody do řeky.

S nově nabytými znalostmi a panem Míkou jsme pokračovali do pár kilometrů vzdálené Úpravny vody Hajská. Pan Míka nám opět povyprávěl o historii a poté jsme byli pracovníky provedeni celou úpravnou. Na závěr prohlídky jsme se seznámili s přítulnou fenkou, která celý objekt střežila. Potom už jsme se vydali zpět směrem k vlakovému nádraží, kde se naše výprava rozpustila.

Klára Bačová a Jana Kozlovská, studentky kvinty

Projekt Nemáme Planetu B

Jak je známo, u učitelského stolu v jídelně se probere ledacos, leckdy zde lze najít inspiraci. My jsme se tam zapovídali na téma "životní prostředí". Všichni víme, jak to s naší planetou vypadá. Přestože apely na ekologičtější chování přicházejí ze všech stran, mnoho lidí je vůči nim imunní. Shodli jsme se, že nás mrzí, jak se dnes plýtvá (jídlem, energií, oblečením, vodou,...). Nelíbí se nám odpadky všude kolem nás a především ignorace lidí.

Hledáme tedy způsoby, jak své blízké přesvědčit, aby přemýšlení o tom, jakou za sebou zanecháváme stopu, bylo běžnou součástí našeho života.

Proto se ve vestibulu naší školy objevila nástěnka s nápisem Nemáme Planetu B.

Exkurze do strakonické nemocnice

Dne 31. 10. 2018 jsme se jako studenti biologického semináře vydali na exkurzi do nemocnice ve Strakonicích. Na recepci nás přivítal ředitel nemocnice MUDr. Tomáš Fiala. Poté se nás ujal MUDr. Michal Pelíšek, který nás rozdělil do dvou skupin.

Začali jsme prohlídkou radiodiagnostického oddělení. Tam nám personál ochotně ukázal, jak funguje magnetická rezonance, kterou disponuje toto oddělení od července 2018. Dozvěděli jsme se, že slouží převážně k zobrazení mozku, páteře, kloubů a břišních orgánů. Na rozdíl od CT vyšetření nenese magnetická rezonance žádná známá rizika charakteru radiační zátěže.

Exkurze do ZOO Praha

V úterý 5. června se před školou sešly třídy sexta a 2. C, jako kdyby snad měly jet na nějakou exkurzi. A víte co? Fakt se jelo! Taková exkurze do ZOO dokáže zvednout žákovi náladu jako máloco, zvlášť takhle před koncem školního roku. Člověk nemusí sedět ve škole a čekat, jestli se třeba nevypaří, nebo nemusí psát test a přát si, aby se vypařil. A tak v 8 hodin dorazil náš oblíbený řidič Karel (po tolika letech už ho my, sextáni, bereme jako vlastního) a mohli jsme vyrazit.

Nevídaný úspěch na přírodovědeckém poli

Student třídy 3.B Aleš Jirsa se svou rozsáhlou vědeckou prací s názvem Biodiverzita hub na lokalitě Višňovka u Katovic postoupil z krajského kola SOČ (Středoškolská odborná činnost) do kola celostátního, kde obsadil 6. místo. Tato soutěž je mezinárodně uznávanou přehlídkou vědeckých prací v mnoha oborech, umístění na předních příčkách otevírá mj. dveře ke studiu prestižních oborů na vysokých školách. Záštitu nad 40. ročníkem převzala prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., předsedkyně Akademie věd České republiky.

Alešovi gratulujeme k velkému úspěchu a přejeme stejné zapálení v oblasti mykologie i v dalším navazujícím studiu.

Zuzana Kostková

Okresní kolo Biologické olympiády

Ani v okresním kole Biologické olympiády kategorie C (8. a 9 ročníky) naši studenti nezklamali. Nádherné první místo získala Klára Bačová (4.O). Tématem pro tento rok byl „Pohyb“. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.

Eva Polanková

 
Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz