Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Informatika a výpočetní technika

Buďte chytří na cestách

Máte doma chytrý telefon nebo tablet? Plánujete si ho pořídit? Ukážeme Vám, jak si nainstalovat různé aplikace (nejen od Googlu) a jak je efektivně využívat na vašich zařízeních nejen při cestování. Školení proběhne 6. 12. 2016 od 17 hodin v budově Gymnázia Strakonice.

Zde si můžete stáhnout informační PDF.

 

Bobřík informatiky ve školním roce 2016/2017

Od 7. do 10. listopadu 2016 mají žáci Gymnázia Strakonice možnost zapojit se do soutěže Bobřík informatiky. Spolu s organizátory soutěže držíme všem palce, přejeme dobré připojení a fair play.

 

Web Rangers zasahují!

Nebezpečí nečíhá jen v reálném světě, ale také na internetu. Naštěstí jsou tu naši Web Rangers, aby nás varovali a ukázali nám cestu, jak se nástrahám elektronického světa a světa sociálních sítí vyhnout.

Více se o tomto projektu dozvíte na stránkách Web Rangers.

Web rangers – zachraňte internet

V neděli 15. listopadu v sedm hodin ráno, místo toho, abychom tvrdě spali, vyrazili jsme do Prahy na workshop k projektu Web rangers. Tento projekt pořádá Google, vyzývá studenty ve věku 13-16 let, aby pomohli omezit nebezpečí na internetu a stali se tak novými Web rangers.

Před devátou jsme byli na místě – v pražském smíchovském HUBu, který je mimochodem velmi hezký a „cool”. Zalíbil se nám například nápis na zrcadle na toaletách „Hezky jsi se dnes vyfešákovala", ale vtipné popisky byly i na vypínačích světel.

ROBOSOUTĚŽ

Robosoutěž je pořádána elektrotechnickou fakultou ČVUT. Tato soutěž se pořádá již po několikáté a pokaždé má jiné zadání. Letošní zadání bylo následující - soutěžní plocha se čtvercovými překážkami symbolizovala bludiště se stromy a kameny. Na dráze byly zabudované červené a zelené led diody (červené znamenaly požár, zelené uhašený požár).

Bobřík informatiky

Od 9. do 11. listopadu mají žáci Gymnázia Strakonice možnost zapojit se do soutěže Bobřík informatiky. Spolu s organizátory soutěže držíme všem palce a přejeme dobré připojení a fair play.

 

Výsledky soutěže - Prezentiáda

Výsledky soutěže - Prezentiáda:

2. kategorie - krajské kolo

    3. místo - Nikola Hanušová, František Křivanec, Miloslav Samek - 2.B

 

Blahopřejeme!

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení