Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Povinně volitelné předměty

Exkurze do rakouského Salzburgu - NALÉHAVÉ

Naléhavě vyzýváme všechny přihlášené zájemkyně a zájemce čtvrtých ročníků o exkurzi do rakouského Salzburgu v termínu od 17.09. do 20.09.2019, aby urychleně převedli požadovanou částku (viz můj e-mail ze dne 28.08.19) do elektronické pokladny. Cestovní kancelář Ciao již zaplatila zálohu za ubytování rakouskému ubytovateli (v obci St. Gilgen). Exkurze se bude konat v každém případě!!! Nemohou-li se přihlášení exkurze zúčastnit, najdou za sebe náhradníka!!! Na informačním plakátu chybí ještě aktuální informace, že bude do ceny zahrnuta minimálně jedna večeře. Tato informace ohledně počtu večeří bude potvrzena majitelem cestovní kanceláře v nejbližších dnech.

Přesný čas odjezdu našeho autobusu dne 17.09.19 bude upřesněn!

Chemie a my

Sedmého června se konala vernisáž výstavy výtvarného oboru ZUŠ Strakonice. Tento rok se lišila od minulých tím, že se proslov a slavnostní předávání cen odehrávalo venku, a ne v kostele sv. Prokopa. To všechno trvalo přibližně půlhodinu, jelikož jsme byli opravdu úspěšní. Dvě zlaté medaile, nespočet diplomů a čestných ocenění… A samozřejmě mezitím nemohla chybět hudba. Na kytaru nám zahrála a zazpívala žákyně hudebního oboru, Eva Slavíková, jenž do svého repertoáru zařadila i píseň o chemii, kterou pro tuto příležitost složil pan učitel Josef Pelán. V Maltézském sále už na nás čekala samotná výstava.

Gymstr ETC v Anglii krále Artuše

Školní rok 2018-19 přinesl našemu divadlu novinku. Poprvé se přihlásily do týmu děti, jejichž angličtina ještě nestačila na komunikaci v tom rozsahu, v jakém jsme byli v Klubu anglického divadla zvyklí pracovat. A tak nezbylo, než komunikovat i v češtině. Práce ve dvou jazycích zároveň byla poměrně náročná, stejně jako samotné nastudování textu. A tak dvacetiminutové představení bylo vykoupeno pernou dřinou. Podle odezvy diváků se ale naše snaha vyplatila, jak si můžete přečíst v odezvách psaných dětmi ze ZŠ Radomyšl a ZŠ Dukelská. Po roce zkoušení tedy naše herečky se značnou trémou a zároveň s nadějí na laskavé přijetí chápavých diváků vystoupily před publikum. Postupně zvládly odehrát představení pro téměř všechny spolužáky mladších ročníků, přišly se na nás podívat i děti ze ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad, ZŠ Radomyšl a ZŠ Dukelská.

Příběh kapky

Příběh kapky není o darování krve a ani o kritickém nedostatku srážek v centrálních oblastech Afriky, ale o Jaroslavu Heyrovském, kterého většina z nás zná pouze jako jméno spojované s Nobelovou cenou. Někdo si možná ještě vzpomene, za co přesně ji v roce 1959 dostal, ale málokdo ví, že k jejímu získání byl nominován celkem desetkrát, a to za rozličné zásluhy. A právě přiblížení osudu tohoto významného muže, který si téměř z ničeho vybudoval svou zářnou kariéru a přežil obě světové války, bylo cílem výstavy, kterou lze stále zhlédnout v prostorách gymnázia, a přednášky, jíž jsme se zúčastnili v úterý 4. června 2019.

Gymnázium Strakonice je pátou nejúspěšnější školou 24. ročníku soutěže Eurorebus

V úterý ráno 18. 6. 2019 jsme se sešli na autobusovém nádraží a vydali se do Prahy na celostátní kolo zeměpisné soutěže Eurorebus. Z krajského kola postoupily tříčlenné týmy ze tříd kvarta, sexta, 3.A a 3.B.

Cesta rychle utekla a po drobném zdržení při hledání správného nástupiště jsme se ocitli před budovou VŠE, kde se akce konala. Po vyplnění soutěžních testů plných záludných otázek jsme si mohli vyzkoušet různé geografické hádanky a doplňkové hry. Také jsme zhlédli dokument o oceánech.

Pak už nadešel čas vyhlašování výsledků. Všichni jsme bojovali statečně, ale nejlépe se umístilo družstvo sexty – na úžasném čtvrtém místě. Soutěž jsme si užili a už se nemůžeme dočkat dalších ročníků.

Diana Voborníková, kvarta

Londýnské postřehy

Ve dnech 13. až 20. 5. 2019 jsme se s několika studenty z různých ročníků našeho gymnázia vydali na výlet do Belgie a Anglie s paní učitelkou Fajovou.

V pondělí večer jsme se sešli se ZŠ Poděbradova u autobusu a společně odjeli na dlouhou cestu.

Ráno jsme dorazili do v „hlavního města Evropy" Bruselu, který nás velmi zaujal. Viděli jsme jak Evropský parlament, tak památky. Odpoledne jsme se vydali prozkoumat krásné městečko Bruggy a nedaleko odsud poté i přespali.

Nadešla středa a my se po výletu na Leeds castle konečně vydali poznat naše rodiny, ve kterých jsme byli až do neděle ubytovaní. Čekalo nás spoustu překvapení, dozvěděli jsme se plno věcí a procvičili si angličtinu. Měli možnost poznat jejich způsob života a prožít s nimi několik báječných dnů.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz