Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Studenti píší

Úvod do rubriky

Info

Naše škola letos oslavuje výročí svého vzniku. Devadesátka je opravdu úctyhodně dlouhá působnost, za které se toho mnoho událo. Nejen že gymnázium měnilo místo své existence, ale též vystřídalo mnoho skvělých profesorů a hlavně množství studentů, kteří touto institucí prošli a z nichž většina úspěšně postoupila na vysokou školu.

Jája a Maki se loučí

Markét: Když nás paní učitelka Brabcová požádala o jeden malý krátký článek plný zážitků, které jsme si nastřádaly za celý rok, kdy jsme s Jájou navštěvovaly anglické divadlo, orosilo se nám doslova čelo. Je něco jiného napsat krátkou reportáž o jedné události, a shrnout celý rok, během kterého jsme si prošly lepšími i horšími fázemi, to, považte, dá celkem zabrat. Proto jsme se to rozhodly vzít za trošku jiný konec.

Gymstr E.T.C

Girl in da Hoodie

V tomto školním roce náš Klub anglického divadla zvládl odehrát naši verzi příběhu o Červené karkulce pro většinu tříd naší školy, znovu se přišli na nás podívat i žáci ZŠ Poděbradova a ZŠ Dukelská.

Děti ze ZŠ Dukelská nám poslaly tuto zpětnou vazbu:

I.

In December, we were in Grammar School Strakonice. We saw a great performance. It was very funny. We are students of the seventh class, but we understood it. It was very amazing and we look forward a new one.

II.

Klíšťatům a tasemnicím zdar!

V úterý 17. 12. 2013 nás navštívil Mgr. Martin Kostka, PhD. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Hlavním tématem přednášky byli parazité a jejich vztah k člověku jako definitivnímu hostiteli či mezihostiteli.

Pořad o Jaroslavu Foglarovi očima primánů

Dne 14. 11. 2013 navštívili studenti primy až kvarty komponovaný pořad o Jaroslavu Foglarovi připravený Alfredem Strejčkem a kytaristou Janem-Matějem Rakem.
„Minireportáž“ z této akce pro vás sepsaly dvě novopečené studentky našeho gymnázia, primánky Sára a Kristýnka:

Přednáška "Jak pochopit Šumavu"

O tom, jak lépe chápat Šumavu, nám přijeli dne 31.10.2013 přednášet doktoři Jihočeské univerzity. Přednáška začala krátkým úvodem o historii Šumavy a otázkou, proč je vůbec dobré přírodu chránit. Mgr. Petr Čapek nám poté vysvětlil, jaké problémy se Šumavy dnes týkají a jaké z nich jsou nejaktuálnější. Nejžhavějším tématem, o kterém se v dnešní době v souvislosti se Šumavou hovoří, je přemnožení lýkožrouta smrkového, známého také pod názvem kůrovec.

Čapkova Strž – exkurze žáků 4.B a septimy

Snad nejpřekládanější spisovatel české literatury, novinář, fotograf a překladatel. To všechno byl Karel Čapek, do jehož domu jsme se vydali dne 31. 10. 2013. Dům ve Staré Huti u Dobříše, kterému nikdo neřekne jinak než Strž, dnes slouží jako muzeum a památník tohoto genia.

Věděli jste například, že Čapek, ač velký spisovatel, nepožádal svou ženu o ruku nijak romanticky?
No, uznejte, co byste mu odpověděli, kdyby za vámi vtrhnul do pokoje v 5 hodin ráno a anglicky na vás vyhrkl vyznání lásky. Jeho žena ho také z pokoje vyhodila, a až po nějaké chvíli mu oznámila své „ano“.

Provoz školy

Přihlášení