Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Naši učitelé - rozhovory

Úvod do rubriky

Info

Naše škola letos oslavuje výročí svého vzniku. Devadesátka je opravdu úctyhodně dlouhá působnost, za které se toho mnoho událo. Nejen že gymnázium měnilo místo své existence, ale též vystřídalo mnoho skvělých profesorů a hlavně množství studentů, kteří touto institucí prošli a z nichž většina úspěšně postoupila na vysokou školu.

Rozhovor s Marcelou Mikovou, Josef Němec, 3.C

Jako druhá k nám do naší sbírky vstupuje paní profesorka Miková.

Za Einsteinovou teorií relativity aneb Fyzika je všude napoprvé

Marcela Miková
Profesorka fyziky a matematiky působí na našem gymnáziu od roku 2000. Vystudovala Gymnázium Ohradní v Praze, dále Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze (obor učitelství Ma-Fy), kde se jí poštěstilo získat zdejší doktorát z didaktiky. Kromě našeho gymnázia též vyučovala na jedné základní škole v Praze, na Arcibiskupském gymnáziu a také na zdejší základní škole Dukelská. Je sbormistryní gymnaziálního sboru a též dětského pěveckého sboru Fere Angeli.

Rozhovor s Lenkou Kubelkovou, Josef Němec, 3.C

První do rubriky vstupuje paní profesorka Kubelková, která svolila k dnešnímu rozhovoru.

Do českých luhů a hájů aneb Za jazykem českým napoprvé

Lenka Kubelková
Profesorka českého jazyka a hudební výchovy působí na gymnáziu již osmnáctým rokem. Navštěvovala Základní školu Poděbradova ve Strakonicích, studovala na zdejším gymnáziu a následně na vysoké škole – Karlově univerzitě v Praze. Počátky její učitelské kariéry začínaly na ZŠ v Katovicích. Společně s profesorem Kosem vytvořila tři divadelní hry na poli gymnázia, a také je členkou folk-rockové skupiny No nasdar.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení