Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Právě probíhá...

Jaké další akce právě probíhají na strakonickém gymnáziu.

Výběr hudebních skupin na Majáles 2020

Zvolte své favority!

Vyhlašujeme anketu na výběr hudebních skupin, které budou vystupovat v rámci Majálesu Gymnázia Strakonice konaného dne 7. května 2020. Sami si rozhodněte, koho na pódiu uvidíte a uslyšíte. Anketa bude ukončena 28.6.2019, tak neváhejte a hlasujte ve formuláři ZDE. Studenti Gymnázia Strakonice, kteří mají svůj účet na Google Classroom mohou využít přihlášení k tomuto účtu.

(Ne)vinný gymstr

Gymnázium Strakonice vás srdečně zve na

(NE)VINNÝ REPREZENTAČNÍ PLES GYMNÁZIA STRAKONICE

Ples se uskuteční 16. března 2018 od 20:00.

Informace a předprodej vstupenek:
383 313 111, 732 930 464, kostkova@gymstr.cz

Plakát ve formátu PDF je ke stažení zde.

 

Exkurze do rakouského Salzburgu

Dobrý den, žákyně a žáci čtvrtých ročníků,

všem Vám, kteří jste zareagovali prostřednictvím e-mailu, facebooku či školního webu na naši výzvu děkujeme za odezvu, za Váš zájem o exkurzi i Vaši snahu najít za sebe náhradníka v případě, že se exkurze zúčastnit nemůžete.

Děkujeme za Vaše co nejrychlejší převody požadované platby za exkurzi do školní on-line pokladny. Znovu informuji na základě Vašich dotazů, že žádné platby v hotovosti realizovat nelze!

Připojuji tímto důležitou informaci od vedení školy, se kterou souvisí propočet nákladů na stravování pana Havla, majitele CK Ciao, že v ceně zájezdu budou zahrnuty všechny 3 večeře (úterý, středa, čtvrtek) díky významné dotaci školy.

Exkurze do rakouského Salzburgu - NALÉHAVÉ

Naléhavě vyzýváme všechny přihlášené zájemkyně a zájemce čtvrtých ročníků o exkurzi do rakouského Salzburgu v termínu od 17.09. do 20.09.2019, aby urychleně převedli požadovanou částku (viz můj e-mail ze dne 28.08.19) do elektronické pokladny. Cestovní kancelář Ciao již zaplatila zálohu za ubytování rakouskému ubytovateli (v obci St. Gilgen). Exkurze se bude konat v každém případě!!! Nemohou-li se přihlášení exkurze zúčastnit, najdou za sebe náhradníka!!! Na informačním plakátu chybí ještě aktuální informace, že bude do ceny zahrnuta minimálně jedna večeře. Tato informace ohledně počtu večeří bude potvrzena majitelem cestovní kanceláře v nejbližších dnech.

Přesný čas odjezdu našeho autobusu dne 17.09.19 bude upřesněn!

Chemie a my

Sedmého června se konala vernisáž výstavy výtvarného oboru ZUŠ Strakonice. Tento rok se lišila od minulých tím, že se proslov a slavnostní předávání cen odehrávalo venku, a ne v kostele sv. Prokopa. To všechno trvalo přibližně půlhodinu, jelikož jsme byli opravdu úspěšní. Dvě zlaté medaile, nespočet diplomů a čestných ocenění… A samozřejmě mezitím nemohla chybět hudba. Na kytaru nám zahrála a zazpívala žákyně hudebního oboru, Eva Slavíková, jenž do svého repertoáru zařadila i píseň o chemii, kterou pro tuto příležitost složil pan učitel Josef Pelán. V Maltézském sále už na nás čekala samotná výstava.

Gymstr ETC v Anglii krále Artuše

Školní rok 2018-19 přinesl našemu divadlu novinku. Poprvé se přihlásily do týmu děti, jejichž angličtina ještě nestačila na komunikaci v tom rozsahu, v jakém jsme byli v Klubu anglického divadla zvyklí pracovat. A tak nezbylo, než komunikovat i v češtině. Práce ve dvou jazycích zároveň byla poměrně náročná, stejně jako samotné nastudování textu. A tak dvacetiminutové představení bylo vykoupeno pernou dřinou. Podle odezvy diváků se ale naše snaha vyplatila, jak si můžete přečíst v odezvách psaných dětmi ze ZŠ Radomyšl a ZŠ Dukelská. Po roce zkoušení tedy naše herečky se značnou trémou a zároveň s nadějí na laskavé přijetí chápavých diváků vystoupily před publikum. Postupně zvládly odehrát představení pro téměř všechny spolužáky mladších ročníků, přišly se na nás podívat i děti ze ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad, ZŠ Radomyšl a ZŠ Dukelská.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz