Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Právě probíhá...

(Ne)vinný gymstr

Gymnázium Strakonice vás srdečně zve na

(NE)VINNÝ REPREZENTAČNÍ PLES GYMNÁZIA STRAKONICE

Ples se uskuteční 16. března 2018 od 20:00.

Informace a předprodej vstupenek:
383 313 111, 732 930 464, kostkova@gymstr.cz

Plakát ve formátu PDF je ke stažení zde.

 

Školní časopis roku

V pátek 26. dubna 2019 proběhlo vyhlášení krajského kola soutěže Školní časopis roku, kde náš magazín Grafoman soutěžil v kategorii Webové noviny a časopisy. Porota nás pochválila za strukturu časopisu, komiksy a rozhovory a udělila nám s prvním místem postup do celorepublikového kola, které se koná na podzim příštího školního roku.

Zuzana Vodáková

 

Chmelová brigáda na Žatecku

Dne 10. května se vypravila skupina 40 odvážných studentů Gymstru na chmelovou brigádu na Žatecko. Ranní opar se pomalu rozplýval a my plni nadšení putovali autobusem do malé vísky Ročov nedaleko Loun. Po našem příjezdu se naše ideály o pohodovém týdnu roztříštily jak tabulka okenního skla dopadnuvší na zem.

Při pohledu na hotel Chmelík na nás dýchla atmosféra, kterou zažívali naši rodiče, kteří se podobné brigády zúčastnily. Vybavení ubikace tvořil skutečný a nefalšovaný originál z 50. let 20. století. Po většinu času ocelové postele budily dojem nezničitelných monster, ale zdání zklamalo. První den naši nedočkavost po pracovních výkonech zchladilo počasí. I přesto jsme se nakonec na chmelnici chvíli porozhlédli. Nejprve přišla na řadu úvodní instruktáž o pravotočivosti chmele a systému rozdělování šlahounů babek (malých rostlinek chmele) na různý počet drátků, zde jsme mohli uplatnit své znalosti v oblasti matematiky.

Výlet do Prahy

Dne 14. 5. jsme se vydali (žáci 3.C a septimy) do Prahy. Plni optimismu a prahnoucí po poznání (a KFC) jsme před školou netrpělivě vyhlíželi autobus (někteří se v naději na obsazení zadních míst dostavili už ve čtvrt na osm).

Exkurze do Prahy - Karel IV., Zamilovaný Shakespeare

Ve čtvrtek 25. dubna naše třída 3.B společně s třídou 2.C absolovovala celodenní exkurzi do Prahy, kterou zorganizovala p. uč. Pazderníková společně s p. uč. Kochovou a měla téma Praha Karla IV.

Exkurze započala v 8 hodin ráno před budovou našeho gymnázia, kam pro nás přijel objednaný autobus. Poté, co nás autobus vysadil v Praze na Janáčkově nábřeží, jsme se volným krokem přesunuli do parku Kampa, kde jsme se prošli kolem Sovových mlýnů a Werichovy vily. Zde mimo samotného Jana Wericha žil současně i přední český básník Vladimír Holan nebo známý filolog Josef Dobrovský.

Přednáška o Indii

Mgr. Veronika Šimečková ráda cestuje a říká: "Geografické přednášky na našem gymnáziu pořádáme již 10let. Mohu-li tedy alespoň jednou z nich přispět na dobrou věc, ráda to udělám. V této přednášce o Indii společně navštívíme jak Indoganžskou nížinu, tak pouštní, ale i horské oblasti Indie." Tak v sobotu ve 14.30 hod.:-)

 
Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz