Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Přespávačka ve škole

Dokážete si někdo představit školu ve večerním tichu? Prázdná škola bez žáků, učitelů, školníků, kuchařek. Pouze naše třída s paní učitelkou Brabcovou a hra „Boj o život“. Kdo se ráno vzbudí a bude celý, může se zúčastnit vyučování a běžného dne žáka gymnázia…Tak trochu téma jako z hororu. Naštěstí my jsme stmelovali kolektiv. Sešli jsme se téměř všichni! Měli jsme dostatek jídla i pití a o zábavu postaráno. Po vyřešení organizačních věcí, které se týkaly především toho, z koho bude v brzké době Mikuláš, z koho anděl a kdo bude čert, jsme se všichni pustili do hry, kterou pro nás připravily čtyři naše spolužačky.

Byli jsme rozděleni do čtyř týmů podle barev, jež jsme si vylosovali hned na začátku. Každá z organizátorek se poté přiřadila k jednomu z týmů. Celá hra se skládala ze tří částí. První hra spočívala v tom, že každý měl u nohy uvázaný nafukovací balonek v barvě týmu a soupeři se snažili všelijakým dupáním a strkáním balonky prasknout. Výhru získal ten tým, kterému zbylo na nohou nejvíce balonků. Boj byl dlouhou dobu nerozhodný a všichni bojovali s opravdovou vervou, ale nakonec štěstí přálo „Žlutým“.

Další soutěž byla též nápaditá a zažili jsme u ní spoustu legrace. Úkolem bylo obléci jednoho člověka do co nejvíce svršků. Všichni vyvolení trpělivě drželi a neskutečně se potili pod přibývajícími vrstvami, ale vítěz mohl být opět jen jeden a tentokrát to byl tým „Zelených“. V poslední části hry jsme běhali po škole a plnili různé úkoly. Hledali jsme poklad, kterým byla naše paní učitelka. První ji našel tým ,,Zelených“ a celou hru vyhrál.

Po hře jsme si pustili JUST DANCE a pár největších odvážlivců zkoušelo tancovat podle interaktivní tabule. Brzy se osmělili další a další spolužáci a nakonec nikdo nechtěl přestat. Po pár tancích jsme celí zpocení snědli vydatnou večeři. Celý akční večer nás unavil, a tak jsme se zachumlali do spacáků a postupně jsme všichni usnuli. Ráno jsme vrátili třídu do pořádku a dojedli zbylé jídlo. Celou akci hodnotíme jako vydařenou, protože jsme si užili mnoho legrace a stmelili kolektiv.

Za třídu 4.O

Lenka Šímová a Diana Voborníková

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz