Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Dobrodružství v závějích

Lyžařského kurzu jsme se zúčastnili s polovinou třídy 1.A a s učitelským dozorem Mgr. Fringošovou, Mgr. Prokopcem a panem ředitelem Mgr. Hlavou, o naše zdraví se staral pan primář MUDr. Chalupa. Ubytování nám poskytl hotel Aktiv v Přední Výtoni, ve kterém jsme byli velmi spokojeni.

Náš týdenní výlet začal 20. ledna odpoledne, kdy jsme společně nastoupili do autobusu pana Karla. Po prvních 15 kilometrech nás postihla první nemilá příhoda - problémy s koly našeho autobusu.

První den po příjezdu na Hochficht nás překvapilo svítící slunce, které je v zimním období na Hochfichtu nepříliš obvyklé. Den ode dne se však počasí zhoršovalo, ale ani hustá mlha a mrazivý vítr nás nezastavily. Dokonce ani únava nám nezabránila ve vylepšování našich lyžařských dovedností. Večery jsme trávili stmelováním kolektivu a odpočinkem.

Naše smůla nás provázela i nadále. Dnes se tomu smějeme, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřipadalo. Hned první den se zranil jeden nejmenovaný žák ze 3. skupiny tím, že najel do sloupu. Druhý den se jiný žák ztratil, samozřejmě opět ze 3. skupiny. Aby toho nebylo málo, pro změnu 1. skupina ztratila pana učitele. Naštěstí byly všechny ztráty rychle vyřešeny a všechna drobná zranění ošetřena panem doktorem Chalupou. Cesta domů proběhla hladce a všichni jsme se těšili na milující rodiče a vlastní postel.

Můžeme říct, že tahle akce byla jedna z nejlepších, a velmi jsme si ji užili. Proto bychom chtěli velmi poděkovat nejen učitelskému dozoru a panu doktorovi, ale i panu Karlovi za příjemné zpestření našich přejezdů a za bezpečné odvezení do našich milovaných domovů.

třída 1. C

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz