Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Gymstr ETC v Anglii krále Artuše

Školní rok 2018-19 přinesl našemu divadlu novinku. Poprvé se přihlásily do týmu děti, jejichž angličtina ještě nestačila na komunikaci v tom rozsahu, v jakém jsme byli v Klubu anglického divadla zvyklí pracovat. A tak nezbylo, než komunikovat i v češtině. Práce ve dvou jazycích zároveň byla poměrně náročná, stejně jako samotné nastudování textu. A tak dvacetiminutové představení bylo vykoupeno pernou dřinou. Podle odezvy diváků se ale naše snaha vyplatila, jak si můžete přečíst v odezvách psaných dětmi ze ZŠ Radomyšl a ZŠ Dukelská. Po roce zkoušení tedy naše herečky se značnou trémou a zároveň s nadějí na laskavé přijetí chápavých diváků vystoupily před publikum. Postupně zvládly odehrát představení pro téměř všechny spolužáky mladších ročníků, přišly se na nás podívat i děti ze ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad, ZŠ Radomyšl a ZŠ Dukelská.

Naším posledním představením bylo vystoupení pro veřejnost 7. června 2019. Na něm se s ETC rozloučila Markétka Machalová, herečka Klubu anglického divadla, která za dobu svého studia zvládla nastudovat role ve čtyřech různých hrách. A jelikož nám bude moc chybět, došlo i na slzičky. Nám ostatním tedy nezbývá než jí popřát dobrý vítr do plachet, pro náš klub si pak můžeme přát nadšené herce a herečky a vytrvalou přízeň laskavého publika.

Do divadla jsem se vlastně dostala zvláštním způsobem. Byla to má kamarádka, kterou paní Bendlová pro její recitační schopnosti poslala do divadla. Já se rozhodla přidat, přeci jen angličtina byla, je a bude mým téměř mateřským jazykem. Byl to risk pro introverta jako jsem já, stál ale za to. Téměř čtyři roky a tři hry v klubu anglického divadla. Několik nových a odcházejících členů, na jejichž herecké výkony a osobnosti budu ještě dlouho vzpomínat, překonání trémy, zlepšení angličtiny a hereckých dovedností a zážitky při zkouškách, premiérách a derniérách jsou jedny z hlavních věcí, které mi klub dal. Nové složení v podobě tří primánek a čtyř mých spolužaček mě překvapilo schopnostmi všech. Schopnostmi, jež byste nepřisuzovali naprostým nováčkům. A samozřejmě jejich schopností týmové práce. Proto byla i má nyní poslední hra příjemnou zkušeností i přes drobné trapasy. Mé díky patří všem, hlavně však paní učitelce Brabcové, protože bez jejího organizování a podpory bychom nemohli fungovat tak dobře. Děkuji ještě jednou za vše a doufám, že klub vydrží co nejdéle.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz