Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Výměnný pobyt s německými studenty

Druhá část letošního výměnného pobytu s německými studenty započala v pondělí 18. 4. 2016. Nabburští gymnazisté k nám dorazili chvíli před polednem a my je přivítali ve školním klubu. Nikdo z nás už se tentokrát neostýchal, a tak celé dopoledne (a vlastně i celý týden) proběhlo v klidu a pohodě.

Po krátkém proslovu pana ředitele jsme jim zběžně představili a ukázali naši školu. Po společném obědě ve školní jídelně, jsme se ve čtyřčlenných skupinkách vydali Strakonicemi a vypracovávali při tom krátký kvíz. Nakonec jsme se všichni setkali na hradě.

Následujícího dne jsme vyjeli do Klatov, kde jsme navštívili katakomby a velmi působivou barokní lékárnu, kterou nás provedla skvělá průvodkyně. Ve středu byla na plánu návštěva hlavního města. Nejdříve jsme prošli Hrad a pak pro většinu z nás Čechů již známou Královskou cestu, němečtí přátelé se však nad mnohými památkami zastavovali. Poslední výletní den, čtvrtek, jsme se vydali do Českého Krumlova. Tady jsme absolvovali opět procházku města a zámku. Odpoledne jsme zde ještě stihli návštěvu grafitových dolů, kam nás vpustili, až když jsme byli všichni náležitě vystrojeni a vybaveni svítilnami. Tohle byl celý náš oficiální program, ale i téměř všechen volný čas jsme (stejně jako v Německu) trávili společně.

Než nadešel v pátek čas odjezdu, zvládli jsme ještě zrealizovat jeden malý projekt. V Německu jsme vytvářeli strom, který máme nyní ve škole, u nás jsme se rozhodli nafotit kalendář na téma „Nejen dva týdny, ale celý rok spolu“. Každá skupina o čtyřech členech – vždy dva páry ve složení Čech a Němec – si přinesla vhodné rekvizity a fotila se s nimi v areálu školy. Výsledek našeho snažení si odvezli Němci zpátky do Nabburgu.

Z mého pohledu se oba dva týdny, jak u nás, tak v Německu, nesly v příjemném a veselém duchu. Myslím, že každý z nás si z výměnného pobytu odnese spoustu zážitků, a doufám, že nově navázané známosti nám vydrží. Za všechny zúčastněné české studenty musím poděkovat paní Slancové a Kolesové, bez kterých bychom se žádného pobytu zúčastnit nemohli.

Táňa Bláhová, 2.B

Provoz školy

Přihlášení