Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Články našich studentů

Jája a Maki se loučí

Markét: Když nás paní učitelka Brabcová požádala o jeden malý krátký článek plný zážitků, které jsme si nastřádaly za celý rok, kdy jsme s Jájou navštěvovaly anglické divadlo, orosilo se nám doslova čelo. Je něco jiného napsat krátkou reportáž o jedné události, a shrnout celý rok, během kterého jsme si prošly lepšími i horšími fázemi, to, považte, dá celkem zabrat. Proto jsme se to rozhodly vzít za trošku jiný konec.

Gymstr E.T.C

O anglickém divadle jsme v průběhu těch let na gymplu několikrát slyšely a častokrát jsme i přemýšlely, že bychom to vyzkoušely, ale nikdy jsme neměly tolik odvahy, abychom to udělaly. Pak však přišly holky ze třídy s tím, že tam začaly chodit a my stejně musely ve Strakonicích čekat, a tak jsme se odhodlaly. Během chvíle jsme se staly právoplatnými členkami ETC. Nejdříve jsme se trochu ostýchaly, protože angličtina není zrovna naše parketa, vlastně je to právě naopak, ale po několika zkouškách naše obavy zmizely. Hlavním důvodem bylo to, že nešlo o to, kdo zná víc slovíček nebo kdo má jakou výslovnost, šlo o snahu a nadšení, se kterým jsme se pokoušely o herectví. Za celý ten rok jsme si užily kopec legrace. Když tak vzpomínám, nebyla zkouška, při níž bychom se alespoň jednou nezasmály.

Klíšťatům a tasemnicím zdar!

V úterý 17. 12. 2013 nás navštívil Mgr. Martin Kostka, PhD. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Hlavním tématem přednášky byli parazité a jejich vztah k člověku jako definitivnímu hostiteli či mezihostiteli.

Pořad o Jaroslavu Foglarovi očima primánů

Dne 14. 11. 2013 navštívili studenti primy až kvarty komponovaný pořad o Jaroslavu Foglarovi připravený Alfredem Strejčkem a kytaristou Janem-Matějem Rakem.
„Minireportáž“ z této akce pro vás sepsaly dvě novopečené studentky našeho gymnázia, primánky Sára a Kristýnka:

Přednáška "Jak pochopit Šumavu"

O tom, jak lépe chápat Šumavu, nám přijeli dne 31.10.2013 přednášet doktoři Jihočeské univerzity. Přednáška začala krátkým úvodem o historii Šumavy a otázkou, proč je vůbec dobré přírodu chránit. Mgr. Petr Čapek nám poté vysvětlil, jaké problémy se Šumavy dnes týkají a jaké z nich jsou nejaktuálnější. Nejžhavějším tématem, o kterém se v dnešní době v souvislosti se Šumavou hovoří, je přemnožení lýkožrouta smrkového, známého také pod názvem kůrovec.

Čapkova Strž – exkurze žáků 4.B a septimy

Snad nejpřekládanější spisovatel české literatury, novinář, fotograf a překladatel. To všechno byl Karel Čapek, do jehož domu jsme se vydali dne 31. 10. 2013. Dům ve Staré Huti u Dobříše, kterému nikdo neřekne jinak než Strž, dnes slouží jako muzeum a památník tohoto genia.

Věděli jste například, že Čapek, ač velký spisovatel, nepožádal svou ženu o ruku nijak romanticky?
No, uznejte, co byste mu odpověděli, kdyby za vámi vtrhnul do pokoje v 5 hodin ráno a anglicky na vás vyhrkl vyznání lásky. Jeho žena ho také z pokoje vyhodila, a až po nějaké chvíli mu oznámila své „ano“.

4.A. dobývá Šumavu

Byl čtvrtek, 5.9. 2013. Věděl jsem, že dva dny, co jsou přede mnou, budou něčím výjimečné, a moje očekávání se naplnilo. Ve chvíli, kdy naše třída pod vedením paní učitelky Jansové a paní učitelky Šimečkové nastoupila do vlaku směrem České Budějovice, začal náš školní výlet. Jak už bývá tradicí na všech školních výletech našeho kolektivu, výluka nás neminula - a ne jedna, ale rovnou dvě. Díky té první se nám naskytla příležitost dát si neplánovanou přestávku v Českých Budějovicích. Naším cílem byl okamžitě McDonald’s.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz