Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Články našich studentů

Jája a Maki se loučí

Markét: Když nás paní učitelka Brabcová požádala o jeden malý krátký článek plný zážitků, které jsme si nastřádaly za celý rok, kdy jsme s Jájou navštěvovaly anglické divadlo, orosilo se nám doslova čelo. Je něco jiného napsat krátkou reportáž o jedné události, a shrnout celý rok, během kterého jsme si prošly lepšími i horšími fázemi, to, považte, dá celkem zabrat. Proto jsme se to rozhodly vzít za trošku jiný konec.

Gymstr E.T.C

Girl in da Hoodie

V tomto školním roce náš Klub anglického divadla zvládl odehrát naši verzi příběhu o Červené karkulce pro většinu tříd naší školy, znovu se přišli na nás podívat i žáci ZŠ Poděbradova a ZŠ Dukelská.

Děti ze ZŠ Dukelská nám poslaly tuto zpětnou vazbu:

I.

In December, we were in Grammar School Strakonice. We saw a great performance. It was very funny. We are students of the seventh class, but we understood it. It was very amazing and we look forward a new one.

II.

Klíšťatům a tasemnicím zdar!

V úterý 17. 12. 2013 nás navštívil Mgr. Martin Kostka, PhD. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Hlavním tématem přednášky byli parazité a jejich vztah k člověku jako definitivnímu hostiteli či mezihostiteli.

Pořad o Jaroslavu Foglarovi očima primánů

Dne 14. 11. 2013 navštívili studenti primy až kvarty komponovaný pořad o Jaroslavu Foglarovi připravený Alfredem Strejčkem a kytaristou Janem-Matějem Rakem.
„Minireportáž“ z této akce pro vás sepsaly dvě novopečené studentky našeho gymnázia, primánky Sára a Kristýnka:

Přednáška "Jak pochopit Šumavu"

O tom, jak lépe chápat Šumavu, nám přijeli dne 31.10.2013 přednášet doktoři Jihočeské univerzity. Přednáška začala krátkým úvodem o historii Šumavy a otázkou, proč je vůbec dobré přírodu chránit. Mgr. Petr Čapek nám poté vysvětlil, jaké problémy se Šumavy dnes týkají a jaké z nich jsou nejaktuálnější. Nejžhavějším tématem, o kterém se v dnešní době v souvislosti se Šumavou hovoří, je přemnožení lýkožrouta smrkového, známého také pod názvem kůrovec.

Čapkova Strž – exkurze žáků 4.B a septimy

Snad nejpřekládanější spisovatel české literatury, novinář, fotograf a překladatel. To všechno byl Karel Čapek, do jehož domu jsme se vydali dne 31. 10. 2013. Dům ve Staré Huti u Dobříše, kterému nikdo neřekne jinak než Strž, dnes slouží jako muzeum a památník tohoto genia.

Věděli jste například, že Čapek, ač velký spisovatel, nepožádal svou ženu o ruku nijak romanticky?
No, uznejte, co byste mu odpověděli, kdyby za vámi vtrhnul do pokoje v 5 hodin ráno a anglicky na vás vyhrkl vyznání lásky. Jeho žena ho také z pokoje vyhodila, a až po nějaké chvíli mu oznámila své „ano“.

4.A. dobývá Šumavu

Byl čtvrtek, 5.9. 2013. Věděl jsem, že dva dny, co jsou přede mnou, budou něčím výjimečné, a moje očekávání se naplnilo. Ve chvíli, kdy naše třída pod vedením paní učitelky Jansové a paní učitelky Šimečkové nastoupila do vlaku směrem České Budějovice, začal náš školní výlet. Jak už bývá tradicí na všech školních výletech našeho kolektivu, výluka nás neminula - a ne jedna, ale rovnou dvě. Díky té první se nám naskytla příležitost dát si neplánovanou přestávku v Českých Budějovicích. Naším cílem byl okamžitě McDonald’s.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení